S. Ahmet Ergelen

Istanbul’da dogdu. Istanbul Amerikan Robert Lisesi’nden mezun oldu. 1986’da Stuttgart Üniversitesi’nde mimarlik egitimini ‘Diplom-Ingenieur’ derecesi ile tamamladi. Ayni yil Istanbul Zeyrek’te Konut Projesi ile Kral Fahd Programi uluslararasi ögrenci yarismasinda basari ödülü aldi. ABD’de Pei Cobb Freed & Partners’in da arasinda bulundugu çesitli bürolarda çalisti. Tekser Insaat bünyesinde merkezde ve Rusya Federasyonu’ndaki santiyelerde çalisti. Daha sonra Maya Insaat’ta tasarim müdürü olarak çalisti. 1995’te Ark Limited Sirketi’nin kurucu ortagi oldu. Bugün de ayni görevi yürütmektedir. Yeditepe Üniversitesi ve Bahçesehir Üniversitesi Mimarlik Fakülteleri’nde ögretim görevlisi olarak çalismaktadir.

Hasan Selışık

Ankara’da dogdu. Istanbul Levent Lisesi’nden mezun oldu. 1981’de Marsilya Luminy Sanat ve Mimarlik Okulu’ndan yüksek mimarlik diplomasini aldi. Fransa ve Türkiye’de çesitli bürolarda çalisti. 1985’te Melih Birsel ve Nezih Tekinel ile Üstay Centre is ve alisveris merkezi proje yarismasini kazandi,  ve bu tarihten itibaren serbest çalismaya basladi. Hindistan’in Ahmednagar kentinde tasarlamis oldugu arsiv binasi ve saglik birimi binalarinin insaat koordinasyon görevini yürüttü. 2000’de Ark Limited’e katildi.

T. Mehmet Ergelen

Istanbul’da dogdu. Istanbul Amerikan Robert Lisesi’nden mezun oldu. 1990’da University of Texas at Austin Uzay ve Uçak Mühendisligi bölümümde lisans, 1994’te ise Rochester Institude of Technology Ürün Tasarimi bölümünde yüksek lisans egitimini tamamladi.1993’te Motorola ‘Gelecegin Çagri Cihazi’ tasarim yarismasinda birincilik ödülünü, 1996’da ‘Serra’ oturma grubu tasarimi ile IIDA Acclaim ödülünü ve Design Journal ADEX ödülünü aldi. ABD’de çesitli bürolarda çalisti. 1998’de Ark Limited’e katildi. Ayni zamanda ABD’nin New Orleans Kenti’nde IKEA ürünlerinin nakliye, yerlesim tasarimi ve montajini yapan Bluebag adli firmanin kurucusudur.

tp bennett


tp bennett küresel ag üzerindeki 20 danismanlik ofisi ile Avrupa-Ortadogu, Amerika ve Asya Pasifik bölgelerine mimari, iç mimari ve proje yönetimi alanlarinda hizmet saglamaktadir.