HAKKIMIZDA

Ark Limited, Istanbul

 

Ark Insaat Tasarim Uygulama Danismanlik San. Ve Tic. Ltd. Sti 1995 yilinda disiplinler arasi koordinasyon odakli bir mimari tasarim, uygulama ve danismanlik sirketi olarak kuruldu. 1997 yilinda Londra’da yerlesik bulunan Bernard Engle Architects & Planners bürosu ile (bugün TP Bennett ismini almistir) imzalanan anlasma çerçevesinde yerel tasarim ve uygulama yönetimi islerinde bölgesel temsilcilik görevini üstlendi. Marks&Spencer Ankara Bilkent magazasi bu ortak çalismanin ilk ürünü oldu.

 

2000’li yillara girildiginde uluslararasi kurumsal müsterilere verilen proje yönetimi hizmetleri ile benimsenen ilkeler dogrultusunda, isin büyüklügüne bakmaksizin müsterinin önceliklerini gözeten bir yaklasimla bugüne kadar tasarim ve uygulama hizmetleri verilegelmistir.

 

Kurumsal müsteriler arasinda Marks&Spencer, British Airways ve ABN Amro sayilabilir. Bunlardan ABN Amro'nun Genel Müdürlük  binasi içindeki ofis alani 6750m2 ‘yi bulmustur. British Airways’in Atatürk Havalimani yeni dis hatlar terminalinin açilisina yetistirilen CIP salonunun yapimi, ofislerinin 2005 yilinda Elmadag’dan Levent Tekfen Binasi’na tasinmasi ve CIP salonunun 2008 yilinda tamamen yenilenmesi önemli kilometre taslarini olusturmaktadir.

 

Ark Limited günümüze kadar birçok konut, ofis ve diger halka açik mekanin mimari tasarimini ve/veya insaat yönetimini basari ile üstlenmistir. Uluslararasi tasarim projelerine  Sibirya, Rusya Federasyonu’nda tamamlanmis projeler örnek gösterilebilr. Ayrica Katar'in Doha kenti için ekolojik dengelerin gözetildigi bir proje önerisi hazirlanmistir.

 

Kurucularinin üyesi bulundugu Ulusal Ahsap Birligi ile yakin temas içinde, tarihi yapilarin strüktür, cephe ve iç mekan restorasyon ve uyarlamalarini da UNESCO’nun benimsedigi  prensiplere uygun olarak gerçeklestirmektedir.